Jak trafić?

"Parkowa Hostel" znajduje się w samym centrum Podgórza, kilkaset metrów od przystanków tramwajowych "Plac Bohaterów Getta" i „Korona”

Dogodny dojazd z każdego miejsca w Krakowie.
Tramwaje dojeżdżające do hostelu:
Plac Bohaterów Getta: 7, 9, 11, 13, 24, 50, 51.
Korona: 3, 6, 23
Autobusy do przystanku „Korona”: 522, 614 (nocny), 904.

Przystanek Dworzec Główny PKP

Z peronu kolejowego należy zejść do tunelu podziemnego. Stamtąd kierujemy się na plac przed Galerią Krakowską. Idąc w kierunku kolejnego tunelu, znajdującym się pod skrzyżowaniem ulic, wychodzimy w kierunku Starego Miasta. Po prawej stronie znajduje się przystanek tramwajowy „Dworzec Główny”.

Tramwaje, z których możemy skorzystać na przystanku "Dworzec Główny" to linie nr 7 i 13. Średni czas dojazdu do hostelu pracowniczego, to 15 minut (wysiadamy na przystanku „Plac Bohaterów Getta” - 5 przystanek)

Przystanek Dworzec Główny Tunel

Przystanek tramwajowy „Dworzec Główny Tunel” - wsiadamy do tramwaju nr. 50 lub 51 (w kierunku Rondo Mogilskie). Wysiadamy na przystanku „Plac Bohaterów Getta” (7. przystanek ).

Przystanek „Plac Bohaterów Getta”

Z przystanku kierujemy się na ulicę Limanowskiego, którą dotrzemy do Rynku Podgórskiego (ok. 200m). Po lewej stronie kościoła, który jest centralnym punktem rynku, rozpoczyna się ul. Parkowa. Idąc jej prawą stroną docieramy do bramy prowadzącej na obiekt sportowy, przy którym mieści się "Hostel Parkowa" (znajdują się tam tablice informujące o naszym hostelu).

Przystanek Lubicz

Z przystanku Lubicz, który znajduje się po prawej stronie budynku Dworca Głównego do hostelu dojedziemy tramwajem nr 10. Średni czas podróży to ok. 15 minut. Wysiadamy na przystanku Korona (5. przystanek).

Uwaga: W niedziele i święta od 10 do 18 kursuje tramwaj 40 zamiast 10.

Przystanek "Korona"

Z przystanku Korona przechodzimy na drugą stronę ulicy, a następnie skręcamy w lewo. Po 100 metrach dojdziemy do Rynku Podgórskiego, którego centralnym punktem jest kościół. Po jego lewej stronie rozpoczyna się ulica Parkowa. Idąc jej prawą stroną docieramy do bramy prowadzącej na obiekt sportowy, przy którym mieści się "Hostel Parkowa", w którym można wynająć kwatery dla pracowników.

Ze stacji kolejowej Dworzec Kraków Płaszów

Z Dworca Kraków Płaszów należy przejść ok. 100 m., aby dotrzeć do przystanku tramwajowego. Do hostelu dojedziemy tramwajem nr 6. Średni czas jazdy to ok. 10 minut. Wysiadamy na przystanku Korona (4. przystanek).

Jak Trafić z lotniska Balice

Autobusem linii 208 lub 292 do przystanku autobusowego Dworzec Główny Wschód. Następnie przechodzimy w stronę Dworca Głównego i kierujemy się wskazówkami zawartymi wyżej.

Pociągiem bezpośrednio z lotniska w Balicach do stacji Dworzec Główny Kraków

Pierwszy pociąg odjeżdża o godzinie 4:24, ostatni o 00:15 w nocy.
Podróż trwa 20 minut. Jak dostać się z Dworca Głównego do hostelu? - patrz wyżej.

Taksówka z Balic do Krakowa kosztuje ok. 80zł - zależnie od taryfy i ruchu w mieście.